Долина царів і цариць

 
 

Долина царів і цариць
Долина царів і цариць

У знаменитій Доліні царів у Луксорі 64 гробниці, майже всі - царські. На відміну від фараонів Древнього царства, чия столиця була в Мемфісі, фіванські фараони часів Нового царства не будували пірамід. Гробниці вирубані в скелях, їх намагалися як можна ретельніше сховати від стороннього погляду. Входи до гробниці засипали великими каменями, замуровували. Але й це не вберегло гробниці від руйнування.
Всі гробниці побудовані за схожим планом: похилий коридор довжиною до 200 м, що круто йде вниз на глибину до 100 м і закінчується трьома або чотирма кімнатами. Стіни і стелі коридорів і кімнат покривають кольорові малюнки, які не втратили до наших днів своєї яскравості. Малюнки розповідають про життя і подвиги покійного. З 64 виявлених дотепер гробниць найпримітнішими вважаються гробниці Тутмоса ІІІ, Аменхотепа ІІ, Тутанхамона, Хоремхеба, Рамсеса ІІ, Сета ІІ, Меренптаха, Рамсеса ІІІ, Рамсеса VІ і Рамсеса ІX.
На жаль, всі гробниці виявилися розграбованими ще в стародавності, і лише гробниця Тутанхамона була виявлена англійським археологом Говардом Картером в 1922 р. у повній цілості. Гробниця була настільки переповнена золотом, прикрасами та іншими скарбами, що історично незначний фараон, який помер у дев'ятнадцятирічному віці, став сьогодні ледве чи не самою значною фігурою Древнього Єгипту. Як лаконічно висловився Картер: "Єдиною подією його життя були смерть і поховання". Тутанхамон, спадкоємець "фараона-єретика" Ехнатона, знову замінив культ Атона культом Амона. Може саме тому, його гробниця відрізняється настільки багатим оздобленням.


Создан 07 янв 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником