Храм цариці Хатшепсут

 
 

Храм цариці Хатшепсут
Храм цариці Хатшепсут

У самого підніжжя скель Дейр ель-бахрі розташований заупокійний храм знаменитої цариці Хатшепсут. Цей комплекс значно відрізняється від храмів інших єгипетських владик. Його архітектура і розташування були так само незвичайні, як і сама поява на історичній арені жінки-фараона. Дочка Тутмоса ІІ і цариці Яхмес, Хатшепсут була зведеною сестрою і великою царською дружиною Тутмоса ІІ. Цей цар володарював близько 7 років, залишивши після себе спадкоємця - Тутмоса ІІІ, свого сина від молодшої дружини Ісиди. До моменту смерті батька Тутмос ІІІ був занадто юний, і Хатшепсут була призначена регентом маленького правителя. Однак вона була занадто горда, щоб управляти від його імені - незабаром вона проголосила себе єдиною і повноправною володаркою Єгипту.
15 років правління Хатшепсут були однією із найяскравіших сторінок історії XVІІІ династії. Від імені Хатшепсут велися переможні військові кампанії в Азії та Нубії, на 9-ому році її правління була здійснена знаменита експедиція в Пунт (місцезнаходження, як втім, і точна назва цієї екзотичної країни, дотепер невідомі. Можливо, Пунт перебував на північному узбережжі Сомалі). На згадку про ці події цариця зводила чудові пам'ятники, лише деякі з яких збереглися до нашого часу.
Наскільки була незвичайною жінка-фараон, настільки ж незвичайний її заупокійний комплекс, і, насамперед , його розташування і архітектура. Насамперед, Джесер джесеру, "найсвященнійший зі священних" - так Хатшепсут назвала свій храм, - перебуває у великому віддаленні від будівель інших правителів, у самому глибі фіванського некрополя. Проте, Хатшепсут не порушувала встановлених традицій, - на самій границі пустелі і зрошуваної землі був зведений гігантський пілон, від якого йшла процесійна дорога до самого храму. Цей шлях, шириною близько 37 метрів, по обидва боки охоронявся сфінксами, виконаними з піщанику і розфарбованих яскравими фарбами. Прямо перед храмом були розбитий сад дивовижних дерев і чагарників, привезених із загадкової країни Пунт. Тут же були вириті два священних озера Т-подібної форми. Сам храм був воістину чудом інженерної думки древніх єгиптян. Вирубаний у вапнякових скелях, він складався із трьох величезних терас, розташованих одна над іншою. На кожній з терас перебували відкритий двір, криті приміщення з колонами - портики - і святилища, що йшли в товщу скелі. Яруси храму з'єднувалися пандусами - похилими дорогами, що заміняли сходи і розбивали тераси на південну й північну частини.


Создан 07 янв 2008  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником